INHOUD
IN DIT NUMMER

VOORWOORD
DE KRACHT VAN VOORLICHTING
De kracht van voorlichting is herhaling, weet ook bestuurder Ger Klinkenberg.

DE SAMENLEVING
HYBRIDE WERKEN
Wat zijn de regels rondom hybride - thuis en op kantoor - werken? En wat doet het met werknemers?

FNV MOMENT
ACTIE MET EEN LUCHTJE
Vuilnismannen voeren samen met hun collega's van stadsreiniging actie voor een betere cao.

ECONOMIE UITGELEGD
WAT IS EEN RECESSIE?
De economie groeide licht in het vierde kwartaal. Een recessie is voorlopig afgewend. Maar hoe erg is een recessie?

IN BEELD
‘SAMEN MUZIEK MAKEN GEEFT GELUKSGEVOEL’
Je passie delen, je muzikaal ontwikkelen én heel veel lol hebben. Dat kan bij het Amersfoorts Jeugd Orkest (AJO).

ZO ZIT DAT
VRIJWILLIG OF ONDER DRUK ZELFSTANDIGE
Nederland telt ruim een miljoen zzp'ers. Voor de een is het een lang gekoesterde droom, voor de ander een uitvlucht.

FNV-SUCCESSEN
NEDERLAND VERDIENT BETER
In flink wat cao’s zijn forse loonsverhogingen afgesproken en is het minimumuurloon naar 14 euro verhoogd. Een greep uit de successen.

INTERVIEW
‘NIKS DOEN IS GEEN OPTIE’
Journalist, presentator en schrijver Milouska Meulens zet zich al jaren in voor een groenere en rechtvaardigere wereld.

COLUMN
MIEKE SCHRIJFT
Columniste Mieke van Stigt schrijft in dit nummer over een gemeenschappelijk lot.

TWEE GENERATIES
‘MOOI ALS WE MENSEN ERDOORHEEN SLEPEN’
Carla (57) en Tim (28) zijn verpleegkundigen op de ambulance. Hoe veranderde hun vak in de afgelopen decennia?

VODAFONEZIGGO
FNV EIST TOEGANG TOT WERKVLOER
De FNV is niet blij met de cao die VodafoneZiggo heeft gesloten met vakbond De Unie.

WERK AAN DE WERELD
GEZONDE WERKNEMERS
Werkgevers hebben belang bij een duurzaam gezonde werknemer. Maar dat is niet overal vanzelfsprekend.

AUTOMATISERING
‘FOUTEN IN ICK-CAO MOETEN GEREPAREERD’
Er is iets vreemds aan de hand met de cao voor de branche informatie-, communicatie- en kantoortechnologie (ICK).

DE LOOPBAAN VAN
‘IK BEN HET ROLMODEL DAT IK ZELF HEB GEMIST’
Jeanette Chedda moest als ‘vrouw van kleur in een rolstoel’ veel overwinnen. ‘Ik word al mijn hele leven onderschat.’

CALLCENTERS
EINDELIJK EEN PENSIOENREGELING
De lonen gaan in de nieuwe cao met 7 tot wel 16 procent omhoog, én er komt eindelijk een pensioenregeling voor callcentermedewerkers.

BEROEPSZIEKTEN
‘EINDELIJK WERD IK SERIEUS GENOMEN’
Noeme Macrojon werd in de plantenkas jarenlang dagelijks blootgesteld aan bestrijdingsmiddelen.

NIEUWE CAO
KPN IN ÉÉN JAAR NAAR MINIMAAL 14 EURO
Minimaal 6 tot 8,4 procent loon erbij, eenmalig 400 euro netto en het minimumuurloon gaat in een paar stappen naar 14 euro.

DAAROM
‘MEER PERSONEEL EN WAARDERING’
Sandy Rood (44) werkt als winkelmanager bij twee Etos-vestigingen in Amsterdam en is sinds kort kaderlid van FNV.

ERWIN WERFT LEDEN
‘HOE MEER LEDEN, HOE MEER INVLOED’
Acht jaar terug begon Erwin met het lid maken van zijn collega’s. Samen knokken ze voor een betere cao, meer invloed op werk en toekomst.